środa, 4 marca 2015

W dzisiejszym odcinku poznacie nasz PULSowy Workshop Team. Czyli to właśnie te osoby, które są bezpośrednio odpowiedzialne za proces wytworzenia desek tutaj na miejscu, w fabryce. Nie umniejszam absolutnie roli pozostałych członków naszego Teamu, czyli rzeszy testerów i teamriderów, wytwórcy finów oraz naszej fotografki, natomiast dzisiaj skupię się na ekipie typowo warsztatowej.

Oto i oni:

Na początek Stefan - główny sprawca całego zamieszania. Prezes, Shaper, Main Designer, Lakiernik... no można by długo jeszcze wymieniać, ale nie chodzi tu o nazewnictwo. Jak na razie nie ma deski, która by mogła opuścić Puls Boards bez ingerencji Stefana - sam shape'uje wszystkie dechy, a pozostałe elementy procesu dogląda na każdym etapie produkcji. 
Puls Boards 2015
Stefan
Puls Boards 2015
Stefan i Filip
Puls Boards 2015
Stefan i FilipFilip - zacznijmy od kwestii najróżniejszych grafik, które w dużej mierze rodzą się właśnie w jego głowie. Autor i główny odpowiedzialny za design naszych wake'ów, ale nie tylko o wyglądzie tu mowa, bowiem Filip również te wake'i wykonuje w manualnym tego słowa znaczeniu. Poza wake'ami robi też strasznie dużo innych... czynności, jak m.in. wstawianie skrzynek, laminowanie, ogarnianie próżni itp itd.  

Puls Boards 2015
Filip


No i mamy oczywiście również Sławka, który na tym oto blacie wytwarza najróżniejsze elementy, bez których nie dałoby rady złożyć desek do kupy. Sławek wytworzył karton carbonowo-kevlarowych skrzynek slot boxowych. Nie przesadzam - jest to karton, z którego skrzynki się wysypują -> teraz Stefan shapuje godzinami, żeby było do czego te skrzynki wstawić... Kolejny element: inserty do wake'ów, a w każdej desce mamy ich 16... Sławek jest też autorem i wykonawcą skrzynek Tuttleboxowych, uchwytów do przenoszenia itp itd...

Puls Boards 2015
Sławek

W ogóle, takie moje subiektywne odczucie - te nasze chłopaki to konkretne roboty wielozadaniowe :)No i jestem jeszcze ja... Ania :) Miałam operację kolana i z chodzeniem trochę mi nie wychodzi, a zatem siedzę sobie na kanapie, w Centrum Zarządzania Światem i jednocześnie w biurze PULS i zarządzam :), piszę tego oto bloga i ogarniam wszystkie kwestie biurowe. 
Aaaa... zapomniałabym, oklejam też deski do lakierowania. Na kanapie i o kulach wprawdzie trochę się schodzi, ale daję radę :)
Zrobiłam sobie pierwsze w życiu Selfie, bo oczywiście nikt nie ma czasu, żeby zrobić mi zdjęcie... 

Puls Boards 2015
Ania
Last but not least... Kropka - nasza fabryczna maskotka, którą mieliście już okazję obejrzeć podczas testów Crazy Dot. Kropka jest również istotnym elementem procesu wytwarzania desek - wpada do fabryki jak katapulta, ufajda się cała w styropianie, lub innym materiale, którego resztki właśnie leżą na podłodze, a potem zostawia po sobie wszędzie dość jednoznaczne ślady obecności... Dechy czasami też trzeba wygrzać, więc pełni też rolę profesjonalnego, utrzymującego stałą temperaturę wygrzewacza, jak widać poniżej. 

Puls Boards 2015
Kropka

That's it :), w następnych odcinkach zaprezentuję różne ciekawe przedmioty które można znaleźć w naszej fabryce.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz