środa, 26 października 2016

The Danish Wave National Championships 2016 in KlitmøllerThe Danish Wave National Championships 2016 was held in Klitmøller. We were there!
More in Polish below...
_______________________________________________________________________

W dniach 20-23.10.2016 w Danii, w znanym wszystkich waveriderom Klitmøller odbyły się oficjalne Mistrzostwa Danii w konkurencjach wave i freestyle. Nie mogło nas tam zabraknąć, a zatem już w poprzedzający weekend zapakowaliśmy się do busa i ruszyliśmy w drogę. Pomimo przybycia na miejsce z kilkudniowym wyprzedzeniem, nie udało nam się wcześniej popływać, gdyż prognoza bezwiatrowa niestety się sprawdziła, a nawet straszyła, że zawody wogóle mogą się nie odbyć. A jednak odbyły się, tylko... na prawą nogę, co wielu windsurferom podczas pływania po falach jednak sprawia nie lada problem...

Każdy zawodnik otrzymał na wstępie PULSowe pudełeczko, a w nim niespodziankę - ciepłą czapę, dzięki której nie marzły uszy w przerwach pomiędzy heatami a także podczas kibicowania.

Ostatnie przygotowania przed zawodami.
Wystrój w Klubie DBO, który był głównym organizatorem zawodów:


Chillzone

Chillzone

W ostatnim momencie dołączył do naszej ekipy Łukasz Trzaskowski, który pomimo przebytej bardzo poważnej kontuzji zerwania ścięgna Achillesa, wziął udział w zawodach traktując je jako świetny trening na koniec sezonu.

A potem już heat za heatem, heat za heatem przy lodowatej temperaturze zarówno wody, jak i powietrza.


Łukasz, pomimo kontuzji i wiatru na prawą nogę pokazał, że jest w całkiem niezłej formie:

Stefan na wodzie:Ewa Kurlanc, tajna broń PULSa :), aktualna druga wicemistrzyni Danii wave. Wypływała swój tytuł w pełni zasłużenie:


Muszę powiedzieć, że mamy super ekstra Team, i nie mam tutaj na myśli wyłącznie pływania. Łukasz był dla Ewci mega wsparciem, zarówno jeżeli chodzi o taktyczne porady, jak i prozaiczne noszenie sprzętu oraz grzanie i zamarzniętych rąk i wsparcie psychiczne. Jeszcze kilka foteczek obrazujących warunki, w których przyszło mierzyć się zawodnikom:

Bardzo dziękujemy organizatorom, którzy fantastycznie się spisali i zorganizowali zawody w ciężkich warunkach, na bardzo fajnym poziomie. Dziękujemy zawodnikom za dobre słowa i rywalizację na fajnym poziomie oraz do zobaczenia za rok :)

Nasi Riderzy na PULSach:
Ewa: Q.S. 60
Łukasz: PRO Wave 85
Stefan: Freewave 95
Ania: Freewave 95 (niestety dokumentacji fotograficznej brak :( )

Aaaa, jeszcze wyniki:

WAVE:
Women:
1. Sara Sommer
2. Marie Sandbak
3. Ewa Kurlanc

Men:
1. Lars Petersen
2. Mads Bjørnå
3. Kenneth Danielsen

Junior:
1. Henri Kolberg
2. Noah Willumsen
3. Nicklas Herrera Mathisen

Freestyle:

Men:
1. Mathias Genkel
2. Rasmus Øgelund
3. Henning von Jagow

Junior:
1. Noah Willumsen
2. Andreas Pedersen
3. Mikkel Lambæk Sørensen
Na stronie ContinentSeven można również obejrzeć filmik z wydarzenia.

Zakończenie Zawodów:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz